Atrakcje i wydarzenia w regionie

Bez wątpienia Kaszuby to teren atrakcyjny nie tylko w widoki które na pewno zapierają dech w piersi nie jednemu odwiedzającemu.

Nie trzeba zachęcać ani polecać tych pięknych miejsc gdzie natura występuje w pełnej swojej okazałości. Kaszuby od dłuższego czasu objęte są programem NATURA 2000 i WDZYDZKI PARK KRAJOBRAZOWY.

Dla aktywnych Kaszuby przygotowały przepiękne trasy rowerowe szlakami lasów i jezior, oraz atrakcyjne spływy kajakowe rzekami Brdy i Wdy.. Kaszuby to również raj dla wędkarzy i grzybiarzy

Chcących poznać Kaszuby jeszcze lepiej czekają na Was wycieczki fakultatywne do około kaszub południowych. A podczas takiej wyprawy możecie zobaczyć min:

 

– Muzeum Kaszubskie w Kartuzach,
– Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie
– Szymbark – Dom do góry nogami, Dom Sybiraka oraz wiele innych atrakcji które proponuje Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku.
– przepiękna wieża widokowa we Wierzycy-najwyższe wzniesienie regionu- Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie z wystawą starych parowozów.- wieża widokowa we Wdzydzach Kiszewskich z przepiękną panoramą na jeziora wdzydzkie

Kaszuby Zapraszają !